הספרים שלי

סלפי אחד יותר מדי | סדרת סלפי

טל אבידן עוברת עם הוריה מביתה בבסיס "חצרים" לבית חדש ברמת השרון. שם עליה להתמודד עם לחץ חברתי קשה – חברותיה שמורות לה כיצד להתלבש, כיצד להתנהג, ומה לכתוב ולהעלות לרשת.
היא מתאהבת בנער גדול ממנה הלוחץ עליה לשלוח לו תמונת "סלפי" חושפנית. טל מתרצה, ובעקבות שליחת התמונה – חייה משתנים.
ספר רגיש ומרגש, העוסק בבעיה קשה זו, ונותן לבני הנוער כלים להתמודדות במצבים דומים.
יצא בהוצאת "רימונים" ו-"ידיעות ספרים".

 

כוכב ברשת | הוצאת אגם

ספרה החדש של דנה אבירם מתאר את חייו של אורן אביבי הבן הכי מקובל בשכבה שעקב מעשה שטות חייו נהרסים. בכדי לזכות שנית במעמדו הקודם אורן מחליט להיות "כוכב ברשת", אך מגלה שהדרך לכך לא פשוטה. סיפור של אהבה, חברות, ובחירות קשות.

 

 

 

 

טורף ברשת | הוצאת אגם

ניצן היא ילדה הלומדת בכיתה ה' בבית ספר במודיעין. בדרך כלל היא בינונית, ומשתדלת לאלבלוט. אך עולמה מתהפך בעקבות הצקה של הבנים בכיתתה, וחרם אותו מנהלות הבנות נגדה. בצר לה פונה ניצן למחשב, ושם היא מכירה ילד המכנה את עצמו "אודי חמודי", הקשר ביניהם הולך ומתחזק עד שניצן מחליטה לגלות מי הוא באמת…

ספר חזק ועוצמתי. מצחיק ומרגש, שעוזר לילדים להבין את סכנות הרשת, ואת אפשרות להכיר מתחזה. הספר נלמד ברחבי הארץ כחלק מהתוכנית להכרות סכנות הטמונות ברשת, וכן כספר ילדים ונוער איכותי ועוצמתי.

 

 


פייסבוקס | הוצאת אגם

הספר השני בסדרת גולשים. ההמשך של הספר "טורף ברשת".

גיבורת הספר רוני לב, ילדה ג'ינג'ית סוערת פותחת דף פייסבוק בניגוד לעמדת הוריה. ולאחר שהם איימו עליה שאם תפתח פייסבוק היא תענש והכלבה היקרה שלה תילקח ממנה.רוני נכנסת לקיר ולהפתעתה היא מגלה פגיעות באחת מבנות הכיתה. הג'ינג'ית האמיצה מחליטה להילחם בתופעה. בכדי להפסיק את הפגיעות היא סוחטת את מלך הכיתה, מסתכסכת עם חברתה הטובה ביותר ניצן, הופכת למקובלת. ולבסוף מגלה שמישהו פרץ את חשבון הפייסבוק שלה וסיבך אותה עם ההורים ועם מנהלת בית הספר.ספר נפלא, שמסייע לילדים ללמוד כיצד לנהוג באופן מכבד ברשת החברתית.


מתחברים: "זהירות רסיסים"

הספר הראשון בסדרה המספר על חייהם של ארבעה ילדים שונים המתגוררים בבניין מגורים אחד בשכונת "נווה שאנן" בחיפה. במהלך מלחמת לבנון השנייה הארבעה נפגשים במקלט אשר בבניין, והופכים להיות חבורה. שוברים סטריאוטיפים ויוצאים להרפתקאה הגדולה של חייהם – להביא לסיומה של מלחמת לבנון השנייה.

 

 

 
 

הסוד של גיל | הוצאת הקיבוץ המאוחד

הספר מספר את סיפורה של גיל, ילדה שובבה, חכמה בעלת דמיון מפותח המתמודדת עם לקויות למידה. גיל מסתירה את העובדה שאינה יודעת כמעט לקרוא ולכתוב בעזרת אחותה התאומה נטע. אך יום אחד מודיעה לה נטע כי החליטה להפסיק לכפות על סודה של גיל, וגיל נותרת חשופה ומודאגת.

ספר רגיש וסוחף המעניק לקוראים הצעירים חוויה של הכרות עם הקשיים הנילווים ללקות למידה, וכן את האופטימיות והאפשרות לשיפור במהלך הזמן.

הספר נלמד בבתי ספר שונים כחלק מתוכנית הלימודים, וכן ניצח בתחרות "מצעד הספרים" בבתי ספר ברחבי הארץ.

סגור לתגובות.